2009-02-03
Modderbad

In de hotelkamer vonden we hier niet alleen de gebruikelijke rookmelder, maar ook drie gasdetectoren aan het plafond! Blijkbaar is de concentratie van dit gas soms zó hoog, dat het gevaar oplevert. Je ziet het effect ook aan mijn zilveren ringen: Die hadden in een dag bijna dezelfde kleur gekregen als mijn gouden oorbellen!

Gelukkig viel de stank deze ochtend mee, doordat het flink regende. Dat was de eerste regen tijdens onze vakantie! Het was even wennen. Maar het hield gelukkig ook alweer snel op en de schone lucht was letterlijk een verademing.
Het vulkanisme heeft ook positieve kanten, zoals bijvoorbeeld de mogelijkheid om geneeskrachtige baden te nemen in mineraalrijk water. We hadden onze zinnen gezet op een modderbad bij de Polynesian Spa (aan de overkant van de weg, vlak bij het hotel). We gingen er eerst even heen om te informeren naar de mogelijkheden en om een afspraak te maken voor later op de dag. We zouden omstreeks half zeven aan de beurt zijn, dus we moesten er wel rekening mee houden met de planning van het eten. (Nooit met een volle maag te water gaan!)
Toen die afspraak gemaakt was zijn we eerst maar eens koffie gaan drinken bij "Fix", de kleinste koffieshop die ik ooit gezien had. Door de spiegels lijkt het nog iets, maar de hele zaak is een keukentje, zo groot als een bezemkast!We namen dus een uitgebreide lunch en we gingen nog wat shoppen in Rotorua. We hadden een extra koffer nodig, want onze bagage werd met de dag groter. En ik wilde ook een nieuwe handtas, want de mijne begon uit elkaar te vallen. Bij een leerwinkel hadden ze alles wat we nodig hadden en natuurlijk weer voor een prijs, waarvoor je deze spullen in Nederland nergens zult vinden.
Voordat we in de modder gingen, mochten we eerst een tijdlang acclimatiseren en ontspannen in het warme mineraalwater. Er waren baden van 36, 38, 40 en 42 graden en het was de bedoeling dat je telkens een volgend bad nam om langzaam warm te worden. heerlijk ontspannend!

Daarna was ik als eerste aan de beurt voor de modderbehandeling. Dat gebeurde op een soort massagetafel, waar ik helemaal werd ingesmeerd met een mengsel van Manuka-honing en vulkanische modder. Dat is weer eens wat anders dan massage-olie.
Nadat de modder een kwartiertje had ingewerkt, kon ik het onder de douche weer van me afspoelen. Dat viel niet mee, want je begrijpt dat modder met honing behoorlijk kleverig is!
Na het douchen mocht ik weer op de massagetafel, dit keer om ingesmeerd te worden met een vochtinbrengende crème. Nou, nou, wat een zachte huid had ik na afloop! Dit is vast en zeker gezond...
We besloten de dag met een klein hapje en drankje bij "The Pig and Whistle", het voormalige politiebureau van Rotorua, waar nu een restaurant in gehuisvest is. Er treden vaak bands op, maar dat was vandaag niet het geval.
Labels: nz
<< Home

English
Nederlands
© 1985-2006 E.G. Snel