Dagboek

Click here for English textEnglish
Nederlands

Evelien's HomepageHomepage
Dagboek
Evelien's Audio ColumnsColumns
Evelien's ZoekmachineZoeken
Evelien's ToneelpaginaToneel
Evelien's Acorn paginaAcorn
RobocupRobocup
Evelien's BookmarksLinks
GamesGames
Evelien's CVCV
Evelien's BBS emulatieBBS



Labels

Eindhoven
Elektorlive
Elektronica
Gniffels
Make-up
Medisch
Nieuw-Zeeland
Second Life
TenT
Transitie
Treinen

2004-04-04

Beauty's met Baarden 

Gisteravond was het weer tijd voor de maandelijkse T&T-avond (T&T = Travestie en Transseksualiteit) in Eindhoven. Elke eerste zaterdag van de maand is er zo'n avond in een buurthuis in Eindhoven. Er is altijd een heel fijne sfeer. Voor veel mannen is zo'n avond de eerste gelegenheid om gekleed te zijn als vrouw in het gezelschap van andere mensen.
Er wordt in onze maatschappij zo onbegrijpelijk moeilijk gedaan over travestie, dat travestieten vaak vol zitten van angsten en schuldgevoelens en zich alleen in het diepste geheim durven omkleden. En dan mogen we in Nederland nog van geluk spreken, omdat dit een erg tolerant land is.
Zelf heb ik ook zulke angsten en schuldgevoelens gekend, toen ik nog niet 'uit de kast' gekomen was. Mijn eerste bezoek aan een T&T-avond was ook heel spannend voor me. Dat is inmiddels een paar jaar geleden, maar elke maand weer komen er nieuwe bezoekers, die er voor het eerst zijn. Ze kunnen zich daar veilig voelen en ontmoeten voor het eerst mensen, die met dezelfde problemen te maken hebben als zij. Wie niet als vrouw over straat durft, kan gewoon als man komen en zich in het buurthuis omkleden.
Voor mij is dat allemaal niet meer nodig, want ik leef allang full-time als vrouw, maar toch blijf ik er graag komen vanwege de sfeer en de gezelligheid en vanwege de vele vriendinnen, die ik daar elke maand weer tref.
Elke maand zijn er ook weer de dames van Medi Skin Care uit Volendam. Zij helpen ons door middel van laserlicht van onze baardgroei af. Dat is niet goedkoop, maar ze doen het op deze avonden voor een vriendenprijsje. Een behandeling bij een gewone huidtherapeut kost je al snel 250 Euro, maar hier kan het voor de helft van de prijs!
Natuurlijk hebben we het gehad over de plannen van de minister, om gezichtsontharing uit het ziekenfondspakket te schrappen. Die minister lijkt wel niet goed bij zijn verstand! Het lijkt me best leuk om eind mei, als het lekker weer is, een grote demonstratie van transseksuelen te houden. Dan gaan we allemaal in mooie, luchtige zomerjurkjes naar het Malieveld. Maar dan wel zonder make-up en ongeschoren, of desnoods met een aangeplakte snor en baard. Dan kan de minister eens zien, wat dit beleid voor gevolgen heeft!

Labels:




<< Home

Volg deze blog

© 1985-2006 E.G. Snel

This page is powered by Blogger. Isn't yours?